راهنمای پرداخت

با توجه به اینکه روش های متعددی برای خرید از فروشگاه اینترنتی فیکت ارائه گردیده است، توصیه میشود برای خرید آسان و آگاهی از نحوه پرداخت وجه روش های زیر را مطالعه فرمائید و بهترین روش را با توجه به نیاز خود انتخاب فرمائید.

پرداخت اینترنتی

تمامی افراد چه کاربران عضو و چه افرادی که بصورت میهمان وارد سایت فروشگاه اینترنتی فیکت میشوند، می‌توانند در هنگام ثبت سفارش، از طریق درگاه اینترنتی بانک‌ در سایت فروشگاه هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین و با استفاده از کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت نمایند.هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می‌شود که پس از وارد کردن آنها و تایید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع خواهید شد.

۱- شماره ۱۶ رقمی کارت

این شماره بروی کارت همه بانک‏‌ها، درج شده است که بسته به نوع بانک با چهار رقم مشخص از قبیل ۶۰۳۷ برای بانک های ملی و صادرات یا ۶۲۸۰ برای بانک مسکن و غیره آغاز می گردد.

۲- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم

برای پرداخت اینترنتی، لازم است قبلاْ رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) کارت بانکی خود را از طریق دستگاه خودپرداز یا از داخل باجه بانکی فعال کرده باشید. توجه گردد که برای دریافت رمز دوم (یا همان رمز اینترنتی) باید از دستگاه خودپرداز همان بانک که کارت را از آن دریافت نموده اید اخذ نمائید. بدین معنا که اگر کارت شما متعلق به بانک صادرات است، تنها از عابربانک صادرات می توانید رمز دوم دریافت نمائید.لازم به ذکر است که رمز دوم (رمز خرید اینترنتی)، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاه‌‏های خود پرداز وارد می‌کنید، متفاوت است.

۳- کد CVV2

این کد یک عدد ۳ یا ۴ رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد. این کد روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بانک‏‌های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و … به صورت یک عدد ۳ رقمی حک شده است یا در برخی کارت ها مانند بانک ملی ۴ رقمی است.

۴- تاریخ انقضا

تاریخ انقضا نیز بروی بیشتر کارت‌های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد ۱۲ به جای ماه و از ۹۹ به جای سال انقضای کارت استفاده کنید.

واریز به حساب

در این روش فرد می تواند از یکی از حسا‌ب‌های خود مبلغ خرید از فروشگاه اینترنتی فیکت را به شماره حساب ۰۱۱۰۸۰۰۰۸۱۰۰۳ (حساب سیبا بانک ملی) و یا شماره کارت ۱۲۶۱-۹۹۸۳-۹۹۱۸-۶۰۳۷ به نام شرکت فن‌آوران آریالوتوس واریز نمایند و شماره پرداخت آن را به واحد پیگیری سفارشات اطلاع دهد.

پرداخت در محل

این روش پرداخت برای برخی از محصولات درنظر گرفته شده است و در سبد خرید شما نمایان می‌گردد، لازم‌به‌ذکر است که اگر کالای شما در دسته‌بندی پرداخت در محل قرارگرفته باشد شما می‌توانید این روش پرداخت را انتخاب بکنید.